Aplikacja gabinet.gov.pl działa – farmaceuta może wystawić sobie receptę

Do aplikacji gabinet.gov.pl mogą zalogować się wszyscy farmaceuci, którzy posiadają Prawo Wykonywania Zawodu, wykorzystując swój Profil Zaufany (fot. rx.edu.pl).

15 maja w aplikacji gabinet.gov.pl została uruchomiona funkcjonalność pozwalająca farmaceutom wystawić recepty pro auctore i pro familiae. Czekali na tę możliwość od 1 kwietnia, czyli dnia, kiedy zyskali nowe uprawnienia.

Przypominamy, że wraz z początkiem kwietnia farmaceuci, zgodnie ze zmianą Prawa farmaceutycznego, uzyskali możliwość wystawienia recepty farmaceutycznej w przypadku każdego zagrożenia życia, a także recepty pro auctore i pro familiae.

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia zapowiedziało, że na przełomie maja i czerwca planuje udostępnić w aplikacji gabinet.gov.pl funkcjonalności pozwalających na wystawianie elektronicznie tych ostatnich recept. Od dziś taka możliwość istnieje (czytaj również: Recepta farmaceutyczna, pro auctore, pro familiae – podsumowanie).

Do aplikacji mogą zalogować się wszyscy farmaceuci, którzy posiadają Prawo Wykonywania Zawodu, wykorzystując swój Profil Zaufany. Przed rozpoczęciem pracy w niej należy uzupełnić dane osobowe. Aplikacja umożliwia też pobranie certyfikatu ZUS tym farmaceutom, którzy nie pracują w aptekach. Potrzebny jest on do późniejszego podpisywania recept w aplikacji. Jednak nie jest konieczny, gdyż receptę można podpisać również za pomocą Profilu Zaufanego.

REKLAMA

Grafika nr 1. 

Grafika nr 2. 

Grafika nr 3.

Grafika nr 4.

Grafika nr 5.

 

Grafika nr 6.

Grafika nr 7.

Grafika nr 8.

Grafika nr 9.

Ilość leku, którą można wypisać i zrealizować, jest to na 180 dni stosowania.

Grafika nr 10.


Grafika nr 11.

Grafika nr 12.

UWAGA!

Jak donosi ezdrowie.gov.pl, ze względów technicznych nie należy dziś (15.05) wystawiać recept refundowanych pro auctore i pro familiae. Realizacja takiej recepty skutkować będzie problemem z jej refundacją. Recepty pełnopłatne można realizować bez przeszkód.

©rx.edu.pl
REKLAMA
REKLAMA
logo