Jednolite teksty rozporządzeń dotyczących pracy apteki

Minister Zdrowia wydał obwieszczenia w sprawie ogłoszenia tekstów jednolitych kilku rozporządzeń regulujących aspekty pracy aptek.

W Dzienniku Ustaw ogłoszono jednolite teksty rozporządzeń w sprawie wycofania leków, zapotrzebowań oraz wydawania czy wykazu leków dla ZHDK.Jednolite teksty rozporządzeń ułatwiają czytanie rozporządzeń po nowelizacjach.

W Dzienniku Ustaw opublikowano kilka obwieszczeń dotyczących ogłoszenia tekstów jednolitych rozporządzeń, które wydał Minister Zdrowia. W przypadku dwóch z nich dołączono jedynie zmiany wynikające z tzw. deregulacji pieczątkowej z 2019 r. Pisaliśmy o tym tutaj.

Dotyczy to:

  • Obwieszczenia MZ z  dnia 10 maja 2022 r. (opublikowano 1 czerwca br.) w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie zapotrzebowań oraz wydawania z apteki produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyrobów medycznych (Dz.U. 2022 poz. 1164);
  • Obwieszczenia MZ z dnia 25 marca 2022 r. (opublikowano 9 maja br.) w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie określenia szczegółowych zasad i trybu wstrzymywania i wycofywania z obrotu produktów leczniczych i wyrobów medycznych (Dz.U. 2022 poz. 969).

Z kolei obwieszczenie Ministra Zdrowia z dnia 20 maja 2022 r. (opublikowane 7 czerwca br.) w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu leków dla świadczeniobiorcy posiadającego tytuł „Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi” lub „Zasłużonego Dawcy Przeszczepu” (Dz.U. 2022 poz. 1211) obejmuje zmiany wprowadzone rozporządzeniem z 4 maja 2021 r. Wprowadzone wtedy nowe preparaty żelaza. W tym miejscu warto przypomnieć, że EAN na e-recepcie spoza rozporządzenia nie jest problemem, gdy nazwa właściwie wskazuje lek i nie budzi wątpliwości (np. Sorbifer bez oznaczenia w nazwie, że chodzi o import równoległy).

Z tekstami rozporządzeń po zmianach można zapoznać się poniżej:

REKLAMA

D2022000116401 (zapotrzebowanie oraz wydawanie)

D2022000121101 (wykaz leków dla ZHDK i ZDP)

D2022000096901 (zasady i tryb wstrzymywania i wycofywania)

Źródło: KO/RCL

REKLAMA
REKLAMA

Jak oceniasz artykuł?

Twoja ocena: Jeszcze nie oceniłeś/aś artykułu

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych

0 komentarzy - napisz pierwszy Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]

logo