Problemy z dostępnością szczepionki Purethal – informacja z firmy Hal Allergy

Pojawiły się problemy z dostępnością szczepionki Purethal (m.in. drzewa). W związku z tym zwróciliśmy się do firmy Hal Allergy z prośbą o zajęcie stanowiska w tej sprawie.

Są to produkty biologiczne, które podlegają bardzo zaostrzonym procedurom produkcyjnym, aby mogły spełnić wymogi rejestracyjne (fot. Shutterstock).Są to produkty biologiczne, które podlegają bardzo zaostrzonym procedurom produkcyjnym, aby mogły spełnić wymogi rejestracyjne. (fot. Shutterstock).

Dostępność szczepionki Purethal

Szczepionka Purethal to zawiesina do wstrzykiwań stosowana do leczenia odczulającego. Ostatnio pojawiają się problemy z jej dostępnością. W związku z tym postanowiliśmy skontaktować się z firmą Hal Allergry i poprosić o wyjaśnienie powyższego problemu:

Bardzo proszę o informację na temat dostępności szczepionki Purethal drzewa i jeżeli są jakieś problemy z utrzymaniem ciągłości dostaw, to kiedy można spodziewać się poprawy sytuacji.

Zobacz też: E-recepta na szczepionkę Purethal 

Stanowisko firmy Hal Allergy

Przedstawiciel firmy Hal Allergy odpowiedział następująco:

REKLAMA

W imieniu firmy chciałabym Pana przeprosić za zaistniałą sytuację. 

Obecne braki spowodowane są zdecydowanym wzrostem zapotrzebowania na nasze produkty w wyniku wzrostu cen innych konkurencyjnych produktów na rynku ( z ok 90 zł na 1200 zł). Niestety nie tylko my ale, żadna profesjonalna firma nie jest w stanie wyprodukować o 400% produktów więcej z miesiąca na miesiąc. Są to produkty biologiczne, które podlegają bardzo zaostrzonym procedurom produkcyjnym, aby mogły spełnić wymogi rejestracyjne.

Robimy wszystko co możemy, aby usprawnić system produkcji. Pomagamy odczulać naszych pacjentów od ponad 20 lat i proszę mi wierzyć, że jest to dla nas wyjątkowo trudna sytuacja.

Bardzo mi przykro, że znalazł się Pan w grupie osób, których dotknął ten problem a najgorsze jest to, że nie mogę Panu w tym momencie pomóc. Oczekujemy na informacje o dostawie szczepionki.

Czytaj również: Lista refundacyjna maj 2022 – najważniejsze zmiany

Oprac: PM

©rx.edu.pl

REKLAMA
REKLAMA

Jak oceniasz artykuł?

Twoja ocena: Jeszcze nie oceniłeś/aś artykułu

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych

0 komentarzy - napisz pierwszy Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]

logo