Faktura na leki dla podmiotu z działalnością detaliczną

Moje pytanie dotyczy możliwości wystawienia faktury na leki dla podmiotu z działalnością detaliczną.

Ewidencja leków narkotycznych powinna być drukowana co 2 tygodnie, a wydruki powinny być podpisane przez kierownika apteki i przechowywane przez 5 kolejnych lat (fot. Shutterstock).Wg danych z Urzędu Statystycznego w Łodzi, taki rodzaj działalności uprawnia do obrotu lekami OTC (fot. Shutterstock).

Czy apteka może wystawić fakturę na firmę, która w swojej działalności ma wpisane „POMOC SPOŁECZNA Z ZAKWATEROWANIEM DLA OSÓB W PODESZŁYM WIEKU I OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH” oraz „SPRZEDAŻ DETALICZNA PROWADZONA W NIEWYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH Z PRZEWAGĄ ŻYWNOŚCI, NAPOJÓW I WYROBÓW TYTONIOWYCH”? Przedstawiciel firmy twierdzi, że bez problemu otrzymuje faktury w aptekach na leki tylko my robimy problem.

Odp.: Wg danych z Urzędu Statystycznego w Łodzi, taki rodzaj działalności uprawnia do obrotu lekami OTC. W zawiązku z tym nie jest możliwe wystawienie faktury dla danego podmiotu, ponieważ łamie zapisy art. 86a ustawy prawo farmaceutyczne.

Czytaj również: O sprzedaży dla podmiotów wykonujących działalność leczniczą

REKLAMA
REKLAMA

Jak oceniasz artykuł?

Twoja ocena: Jeszcze nie oceniłeś/aś artykułu

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych

0 komentarzy - napisz pierwszy Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]

logo