Korekta zestawienia refundacyjnego – jak zaznaczyć powiązanie?

Sprawdź, jak wykonać korektę zestawienia refundacyjnego, kiedy zabrakło powiązania po odrzuceniu recepty przez NFZ.

W zestawieniu refundacyjnym odrzucono receptę z komunikatem „za dużo leków na papierowej rp” (fot. Shutterstock).W zestawieniu refundacyjnym odrzucono receptę z komunikatem „za dużo leków na papierowej rp” (fot. Shutterstock).
W zestawieniu refundacyjnym odrzucono receptę z komunikatem „za dużo leków na papierowej rp”. Czy można to poprawić? Zestawienie zostało wysłane NFZ (bez powiązania). Fundusz odrzucił receptę, wczytano zwrotkę i jak teraz w korekcie zaznaczyć powiązanie?
Odp.: Z pewnością można to zrobić na kilka sposobów. Po pierwsze w sprzedaży, choć tu niezbędne będzie wywołanie narzędzia dostępnego pod skrótem shift+ctrl+p, wycofanie DRR, połączenie pozycji i następnie wysłanie ponowne. W zestawieniu wtedy należy dokonać korekty danej recepty, która zaczyta zaktualizowane dane ze sprzedaży.
Można również w samym zestawieniu spróbować na etapie tworzenia korekty. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem na tej recepcie, wybrać połącz pozycje, zaznaczyć właściwe i je połączyć. Tego typu problemy najlepiej wyłapywać przed wykonaniem zestawienia, gdyż moduł kontrola zawiera niezbędne opcje (ilość pozycji, zdublowanie nr recepty itd.). Opcja w zestawieniach jest łatwiejsza w wykonaniu.
REKLAMA
REKLAMA

Jak oceniasz artykuł?

Twoja ocena: Jeszcze nie oceniłeś/aś artykułu

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych

0 komentarzy - napisz pierwszy Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]

logo