Recepta farmaceutyczna ewidencja i wystawianie

Jak często powinno się wykonywać ewidencję recept farmaceutycznych? Czy zestawienie na koniec miesiąca wystawione w programie Kamsoft wystarczy? Czy recepty farmaceutyczne powinny być oddzielnie przechowywane? Dziecko miało przyjmować antybiotyk przez 7 dni, ale po 5 dniach antybiotyku zabrakło, gdyż dziecko zwymiotowało dwie dawki. Czy Państwa zdaniem taka sytuacja stanowi zagrożenie zdrowia i można wystawić receptę farmaceutyczną? Jak powinno brzmieć przykładowe uzasadnienie na takiej recepcie?

Odp.: Każda sytuacja, która zdaniem farmaceuty zagraża życiu lub zdrowiu pacjenta daje podstawę do wykorzystania recepty farmaceutycznej. Zależy jeszcze czy w momencie wizyty w aptece czynna była przychodnia, w której pacjent receptę uzyskał. Uzasadnienie powinno być zgodne ze stanem faktycznym (czytaj również: Recepta farmaceutyczna, pro auctore, pro familiae – podsumowanie).

Co do ewidencji, to nie jest określona częstotliwość wydruków, więc można robić to co miesiąc lub na żądanie WIF. Recepty farmaceutyczne nie wymagają osobnego przechowywania.

REKLAMA
REKLAMA
logo