Wniosek o zwolnienie z apteki z prowadzenia środków odurzających i psychotropowych

Co należy wpisać we wniosku o zwolnienie apteki z prowadzenia środków odurzających grupy I-N i substancji psychotropowych grupy II-P jako uzasadnienie?

Wskazanie innych aptek w okolicy, które zapewniają dostęp do leków narkotycznych, powinno być wystarczające (fot. Shutterstock).Wskazanie innych aptek w okolicy, które zapewniają dostęp do leków narkotycznych, powinno być wystarczające (fot. Shutterstock).
Czy „brak zapotrzebowania w aptece na te substancje” i wskazanie aptek w okolicy, które realizują takie recepty jest wystarczające? 
Odp.: § 13 rozporządzenia w sprawie podstawowych warunków prowadzenia apteki mówi o tym, że wniosek ma zawierać:
1) adres apteki i jej nazwę, o ile apteka ją posiada;
2) numer zezwolenia na prowadzenie apteki;
3) imię i nazwisko kierownika;
4) okres, którego zwolnienie dotyczy;
5) wskazanie sposobu zapewnienia pacjentom dostępu do środków odurzających grupy I-N i substancji psychotropowych grupy II-P objętych wnioskiem;
6) uzasadnienie wniosku.
Uzasadnieniem może być oczywiście brak realizacji recept Rpw od momentu uruchomienia apteki do momentu złożenia wniosku. Z kolei samo wskazanie innych aptek w okolicy, które zapewniają dostęp do leków narkotycznych, powinno być wystarczające. Trzeba mieć świadomość, że nie będzie wtedy możliwości zamówienia i wydania leku narkotycznego pod pacjenta.
REKLAMA
REKLAMA

Jak oceniasz artykuł?

Twoja ocena: Jeszcze nie oceniłeś/aś artykułu

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych

0 komentarzy - napisz pierwszy Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]

logo