Substancje psychotropowe, odurzające i psychoaktywne – aktualizacja wykaz

W Dzienniku ustaw ogłoszono rozporządzenie zmieniające dotychczasowe wykazy substancji psychotropowych, środków odurzających oraz substancji psychoaktywnych.

Nowe substancje psychotropowe oraz środki odurzające zostały dodane do aktualnego wykazu w grupach II-P, IV-P, I-N i IV-N.Wykaz substancji z grup P, N oraz psychoaktywnych został przeniesiony z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii do osobnego rozporządzenia w 2018 r.

4 lutego 2022 r. w Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie z dnia 27 stycznia br. zmieniające rozporządzenie w sprawie wykazu substancji psychotropowych, środków odurzających oraz nowych substancji psychoaktywnych. Dodało ono do aktualnego wykazu (Wykaz substancji psychotropowych i odurzających):

• w grupie II-P 4 substancje,
  • w grupie IV-P 3 substancje (Klonazolam, Flubromazolam oraz Diklazepam),
  • w grupie I-N 1 substancję,
  • w grupie IV-N 2 substancje.

Obecnie w Polsce, żadna z powyższych substancji nie znajduje się w lekach dopuszczonych do obrotu.

Rozporządzenie wchodzi w życie 19 lutego 20

Z treścią rozporządzenia można zapoznać się pod adresem: D2022000027401