Viregyt-K – koniec reglamentacji od 26 lipca br.

Od 26 lipca 2021 r. ograniczenia w wydawaniu i ordynacji leku Viregyt-K zostały zniesione.

Minister Zdrowia uchylił obwieszczenie reglamentacyjne dotyczące leku Viregyt K. Tym samym lek może być wypisywany także poza wskazaniami.Viregyt K podlegał ograniczeniu w ordynacji i wydawaniu od 30 listopada 2020 r. do 26 lipca br.

Ministerstwo Zdrowia w dniu 23 lipca br. opublikowało komunikat informujący o dostępności do leku Viregyt-K. Brzmi on następująco:

Minister Zdrowia ogłasza, iż z dniem 26 lipca 2021 r. znosi się ograniczenia w ordynowaniu i wydawaniu produktu leczniczego Viregyt K, amantadini hydrochloridum, kapsułki po 100 mg, op. a 50 kaps., kod EAN: 05909990320912, na jednego pacjenta określone obwieszczeniem Ministra Zdrowia z dnia 30 listopada 2020 r. w sprawie ograniczenia w ordynowaniu i wydawaniu produktów leczniczych na jednego pacjenta (Dz. Urz. Min. Zdrow. poz. 102).

Minister Zdrowia mając na uwadze obecną sytuację epidemiologiczną w Polsce oraz na podstawie informacji o dostępności powyższego produktu leczniczego na rynku polskim zdecydował o uchyleniu obowiązującego obwieszczenia.

Czytaj również: Viregyt K – reglamentacja, wątpliwości, stanowiska

REKLAMA

Komunikat ma odzwierciedlenie w obwieszczeniu MZ z 23 lipca uchylającym obwieszczenie w sprawie ograniczenia w ordynowaniu i wydawaniu produktów leczniczych na jednego pacjenta (Dz. Urz. Min. Zdrow. poz. 54).

Z treścią komunikatu i obwieszczenia można zapoznać się pod poniższymi odnośnikami:

Komunikat_Ministra_Zdrowia_w_sprawie_dostępności_do_produktu_leczniczego_Viregyt-K

Viregyt_obwieszczenie_uchylajace_reglamentacje

REKLAMA
REKLAMA
logo