Zlecenia na wyroby medyczne i zlecenia naprawy – komunikat Ministra Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat dotyczący zasad wystawiania, weryfikowania i realizowania zleceń na zaopatrzenie i zleceń naprawy wystawianych w postaci elektronicznej.

Zlecenia na wyroby medyczne i zlecenia naprawy mogą być wystawiane, weryfikowane i realizowane na dotychczasowych zasadach.Zlecenia na wyroby medyczne i zlecenia naprawy mogą być wystawiane, weryfikowane i realizowane na dotychczasowych zasadach.

Komunikat Ministra Zdrowia

Minister Zdrowia uprzejmie informuje, że od dnia 1 stycznia 2022 r. zlecenia na wyroby medyczne i zlecenia naprawy mogą być wystawiane, weryfikowane i realizowane na dotychczasowych zasadach.

Zobacz również: URPL: skrócenia pozwoleń na dopuszczenie do obrotu w kwietniu 2022

Informacja o zleceniu będzie widoczna dla pacjenta

W związku z art. 27 ustawy z dnia 27 listopada 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w celu zapewnienia w okresie ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii kadr medycznych, informacja o uruchomieniu funkcjonalności, o której mowa w art. 7a ust. 1 pkt 17 ustawy z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia, tj. dostęp do informacji [na koncie pacjenta – IKP] o wystawianiu i realizacji e-zleceń nastąpi nie później niż do 31 grudnia 2022 r.

Czytaj także: Zlecenia na wyroby medyczne – komunikat NFZ [aktualizacja]

REKLAMA

Źródło: MZ/PM

REKLAMA
REKLAMA

Jak oceniasz artykuł?

Twoja ocena: Jeszcze nie oceniłeś/aś artykułu

Udostępnij tekst w mediach społecznościowych

1 komentarz Komentujesz jako gość [ lub zarejestruj]

logo